Ömer Çetin NUHOĞLU

Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı

TOBB UND Lojistik Yatırım A.Ş Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı

İstanbul Üniversitesi İktisat Fakültesi'nden mezun olan Nuhoğlu, iş hayatına uluslararası taşımacılık sektörüyle başlamış, 1977 yılında Tırsan Treyler'i kurmuştur.

Tırsan Treyler faaliyetleri kapsamında, 1993’de Türkiye’nin en büyük treyler fabrikasını ve 1998'de Almanya'nın Goch kentinde treyler üretim tesisi yatırımını hayata geçirmiştir. Üretim yatırımlarından en sonuncusu 2012 yılında Rusya’nın Tula şehrinde faaliyet geçen treyler montaj fabrikasıdır.

Tırsan grubunun toplam kalite yönetimine ilişkin tüm çalışmaları içerisinde bizzat yer alan Nuhoğlu, aynı zamanda uluslararası taşımacılık sektörünün bu alanda yapılan çalışmalarına da öncülük etmektedir. Bu kapsamda 2001-2007 yılları arasında UND (Uluslararası Nakliyeciler Derneği) Başkanlığını yürüttüğü dönemde UND’nin 2004 yılında Sivil Toplum Kuruluşları kategorisinde Ulusal Kalite Büyük Ödülü’nü kazanmasına liderlik yapmıştır. Nuhoğlu 2012 yılı itibariyle UND’nin Başkanlığına yeniden seçilmiş olup halen görevine devam etmektedir. Bir dönem başkan yardımcılığını yürüttüğü KalDer’in, 2006 Nisan-2008 Nisan dönemi için Başkanlığına seçilmiştir.

Sektörel Dernekler Federasyonu (SEDEFED) Başkanlığını da 2008-2010 yılları arasında yürütmüş olan Nuhoğlu, halen TOBB Türkiye Ulaştırma ve Lojistik Meclisi Başkanlığı, Dış Ekonomik İlişkiler Kurulu (DEİK) Yönetim Kurulu Üyesi ve İcra Kurulu Üyeliği, Türkiye Eğitim Gönüllüleri Vakfı Mütevelli Heyeti, Toplum Gönüllüleri Vakfı Kurucu Üyeliği, Nuhoğlu ve Aile Yakınları Vakfı İstişare Kurulu Başkanlığı görevlerini yürütmektedir.